Tkaniny samochodowe

Tkaniny samochodowe

Wyposażenie wnętrza samochodu to dla pasjonatów motoryzacji temat równie ważny co wygląd zewnętrzny samochodu czy możliwości techniczne (moc silnika, prędkość maksymalna itp.). Najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza samochodów jest jego tapicerka - obicie foteli przednich i tylnej kanapy, podsufitka, boczki drzwi, a także takie elementy jak obszycie kierownicy, obszycie drążka dźwigni zmiany biegów, wyklejenie pulpitu (kokpitu) auta.

Do różnych zastosowań potrzebne są różne rodzaje tkanin, inne na podsufitki, inne na fotele, jeszcze inne na wyklejenie kokpitu. W dalszej części przewodnika przedstawimy Państwu jak najlepiej dobrać tkaninę do wymaganego zastosowania oraz, w dziale Instrukcje, zaprezentujemy krótkie poradniki, często wraz z video-instrukcjami.

 

Więcej...

Wymiana i montaż podsufitki

   Dużym wyzwaniem dla właścicieli samochodów, może być wymiana (renowacja) podsufitki. Częstym błędem, w przypadku częściowego rozklejenia się materiału od pianki, jest próba jego miejscowego przyklejenia. Jest to jakieś rozwiązanie, ale bardzo prowizoryczne – rozwiązanie „na chwilę”.
Jeżeli materiał odkleja się od pianki, oznacza to, że pianka utlenia się i zaczyna się kruszyć, co jest naturalnym procesem dla pianek poliuretanowych – z upływem czasu pianki się utleniają. Wówczas jedynym pewny rozwiązaniem jest całkowita wymiana podsufitki.

Więcej...

Galeria Trend

Narzędzia Tapicerskie